This page has moved. Click here to go to the new page.

Staniszkis krytykuje PiS: w tamtym czasie dosłownie się załamałam

Jadwiga Staniszkis nie wierzy, iż Regulacja zaś Sprawiedliwość przejmie samodzielne rządy w Polsce. Kiedy mówi w rozmowie z tygodnikiem “wSieci”, Jarosław Kaczyński najprawdopodobniej wygra wybory, pomimo tego nie stworzy rządu. Znana socjolog nie szczędzi także gorzkich słów na myśl polityki PiS. – Podczas gdy czytałam wywiad spośród wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim, dokładnie się załamałam – stwierdza Kiedy podkreśla Staniszkis w rozmowie spośród tygodnikiem, z jej perspektywy w polityce nie chodzi o owo, żeby zdobyć wybory, atoli iżby zamykać problemy. Toteż sugeruje, że PiS, z pewnymi warunkami, powinno ośmielić odwołanie progu ostrożnościowego. Faktycznie atoli się nie stało.
Znana socjolog wskazuje też, iż PiS do tej pory nie przedstawiło projektu, “jak pchnąć pewne sprawy aż do przodu”. – Kiedy w “Gazecie Wyborczej” czytałam rozmowa spośród wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim, dosłownie się załamałam. Nie chodzi lecz o te koszmarne puszczanie oka, iż będzie “IV Przystań RP” (w domyśle w miejsce IV Rzeczypospolitej), jednakże o generalne unikanie w całości, co mogłoby egzystować sztandarem jakiejś zmiany – mówi w rozmowie spośród braćmi Karnowskimi.

Jako największy szkopuł partii Kaczyńskiego, Staniszkis wskazuje “rezygnację ze sztandaru walki spośród korupcją”, której miara, zdaniem socjolog, jest “niewyobrażalna”. – W PiS słabnie wewnętrzna determinacja aż do walki spośród korupcją. Skutkiem tego to właściwie zrzeczenie się, uznanie, iż są patologie, spośród którymi nie da się zyskać – mówi.

Staniszkis krytycznie odnosi się i do działań Donalda Tuska. Kiedy mówi, ów gracz polityczny wcale nie proch charyzmy, i jego sukcesy wyborcze uprzedni spowodowane “zmęczeniem partią Kaczyńskiego”. Dodaje również, iż politycy PO zdają sobie sprawę, że zwierzchnik jest w celu nich obciążeniem.

Czy poniżej tego PiS ma szansę na samodzielną większość? Zdaniem Staniszkis, nie. – Na razie całość zmierza aż do sytuacji, w której Kaczyński wygrywa wybory, jednakże nie formuje rządu. W zasadzie, iż Tusk wprawnie nadzwyczaj ciężko zaczął atakować PSL, na różnych polach. Celem jest zepchnięcie tego ugrupowania na dole progu wyborczego, iżby nie mogło wejść w przyszłym Sejmie w koalicję z PiS – mówi.

Socjolog, która w przeszłości nie kryła sympatii owo partii Kaczyńskiego, tygodnikowi “wSieci” mówi podobnie, iż wcześniejszy premier musi “przełamać siebie” tudzież odciągnąć do partii ludzi, którzy od chwili niego odeszli. – Dziś to stronnictwo zbyt wyjałowiona, brakuje osobowości, młodości tudzież energii – mówi. Gdy dodaje, wypada ją odmłodzić i zdynamizować.

This entry was posted in Dirty Hippie Radio. Bookmark the permalink.

Comments are closed.

?>

Dirty Hippie Radio, LLC